Başkanet'in Yıldızları
Klasspor

KURALLAR

Başkent’in Yıldızları altyapısında hazırlanan oylama sistemimizde bir kişinin birden fazla oy vermesini engellemek için “Uluslararası standartlarda” gerekli önlemler alınmıştır.

Kısaca özetleyecek olursak

Aday listeleri ilk başta isim sırasına göre, ardından verilen oy sayısına göre sıralanacaktır.

Verilen oy sayıları aynı anda aday isminin altında görülecektir ve sıralama anlık olarak güncellenecektir.

Okuyucularımızın aynı bilgisayardan birden fazla oy vermesine izin verilmeyecektir.

Aynı modem üzerinden farklı bilgisayarlar üzerinden de oy vermesi engellenmiştir.

Adayların ya da adaylarımızı destekleyenlerin Sosyal Medya ve internet siteleri üzerinden oylamaya destek istemesi serbesttir. Sitemiz bunun için özel olarak hazırlanan görsel materyalleri de “Aday Profil Sayfası” üzerinden paylaşacaktır.

Oylama 24 saat boyunca editörlerimiz ve hazırlanan özel programlar tarafından kontrol edilecektir. Çeşitli yollar ile anketin maniple edilme girişimi tespit edildiği takdirde sahte olan oylar aynı anda silinecektir. Bu konuda tüm yetki Klasspor’dadır.

Manipülasyonun devam etmesi durumunda oylamanın sağlıklı devam edebilmesi için ilgili adaya belirli bir süre ile oy verilmesi engellenebilir.

Oylama 24 Mayıs 2014 günü saat 00:01 de sona erdirilecek, kategorisine göre sayısı belirlenen en çok oy alan adaylar özenle seçilen ve 31 kişiden oluşan Büyük Jürimize bildirilecektir. Hangi kategoriden kaç aday eleneceği her kategorinin sayfasında belirtilmiştir.

Kazanan aday %50 internet oylaması, %50 jüri oylaması ile belirlenecektir.

Herhangi bir nedenden dolayı oylama başladıktan sonra sisteme yeni aday eklenmesi durumunda bu sitemizdeki haberler bölümünde okuyucularımız ile paylaşılacak, yeni eklenen aday o kategoride en az oy alan kişinin aldığı oy sayısından başlatılacaktır.

Jüriye kalan tüm adaylar 26 Mayıs’da Beştepe’de bulunan Wonders’da düzenlenecek gecemize davet edilecek, kazanan aday kürsüde ödülünü alacaktır.

BAŞKENT'İN YILDIZLARI NEDİR?

Başkentin Yıldızları, internet organizasyonlarında, anketlerinde, internet oylamalarında uzmanlaşmış Türkiye’nin en gelişmiş ‘Sanal Oylama’ sitesidir. Düzenleyeceği ödül törenlerini internet üzerinden güvenilir bir şekilde internet kullanıcılarının değerlendirmesine sunmak isteyen kurumların kendi özel tasarımları içinde binlerce kişiye ulaşabilmesi için hazırlanmıştır.

‘Başkentin Yıldızları’ web sitesi özel bir grup yazılımcı tarafından hazırlanmış ve internet oylamalarında yaşanan güvenlik ve güvenilirlik sıkıntılarına son verilmek için kurulmuştur. Aynı anda sayısız anket ve oylamayı yürütecek servera sahip olan ‘Başkentin Yıldızlar’ sayısız kullanıcıya ağırlayabilmekte ve sayısız anket ve oylamayı aynı anda yürütebilmektedir.